Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Alkohol przyczyną wypadku

Data publikacji 11.08.2011

Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści to największy problem na polskich drogach. Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie zatrzymali nietrzeźwych kierujących. Robert O. mając 2,2 promila alkoholu w organizmie spowodował wypadek, w którym jedna osoba została ranna.

Do wypadku doszło we wtorek o 6.15 w Piasecznie u zbiegu ulic Chyliczkowskiej i Markowskiego. Kierujący fordem wyjeżdżając z ulicy Markowskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej ulicą Chyliczkowską hondzie. W wyniku tego wypadku obrażenia odniósł kierowca hondy. Mężczyzna został odwieziony do szpitala. Po sprawdzeniu trzeźwości sprawcy wypadku, okazało się, że kierowca forda, Robert O. miał 2,2 promila alkoholu we krwi.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca poniesie konsekwencje swojego zachowania, będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku i jazdę w stanie nietrzeźwości.

Policjanci każdego dnia reagują na sygnały świadczące o tym, że ulicami i drogami naszego powiatu porusza się kierowca po alkoholu. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Piaseczyńska Policja walczy z całą surowością z pijanymi kierowcami i rowerzystami, nie ma dla nich żadnego pobłażania.

dn/hkk

Powrót na górę strony