Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za próbę wyłudzenia kredytu

Data publikacji 10.08.2011

Mokotowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali kolejne trzy osoby, które usiłowały wyłudzić kredyt. 27-letni Szymon Ch., 28-letni Piotr C. oraz 28-letni Adam K. zostali zatrzymani jeszcze przed wypłatą gotówki w placówce. Mężczyźni chcieli nielegalnie uzyskać 10 tys. złotych. Usłyszeli już zarzut za próbę wyłudzenia kredytu i zostali objęci policyjnym dozorem. Za czyn ten grozi im kara do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że w jednej z mokotowskich placówek ma dojść do wyłudzenia kredytu w wysokości 10 tys. złotych. Ze wstępnych informacji wynikało, że 27-letni Szymon Ch. chcąc nielegalnie uzyskać pieniądze przedłożył w oddziale sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Policjanci zatrzymali 27-latka w placówce jeszcze przed wypłatą gotówki. Jak się okazało, mężczyzna po kredyt przybył wraz z 28-letnim Piotrem C. oraz 28-letnim Adamem K. Razem zaplanowali, w jaki sposób mogliby wyłudzić gotówkę.

Policjanci zatrzymali Szymona Ch., Piotra C. oraz Adama K. Mężczyźni już usłyszeli zarzut za usiłowanie wyłudzenia kredytu i zostali objęci policyjnym dozorem. Za czyn ten grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ac
 

Powrót na górę strony