Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka oszusta

Data publikacji 10.08.2011

Wczoraj po południu policjanci ze Śródmieścia w jednym z dużych sklepów z ubraniami zatrzymali kolejnego oszusta. 30-latek z paragonem zakupu chciał dokonać zwrotu kurtki o wartości 400 złotych. Tyle tylko, że kurtka, którą chciał oddać nie kosztowała 400 złotych tylko 100. Za usiłowanie oszustwa grozi do 8 lat więzienia.

Wczoraj około 14.00 do jednego z dużych sklepów odzieżowych w centrum wezwano policyjną załogę. Tam ochrona obiektu ujęła mężczyznę, który chciał oszukać sklep. 30-latek chciał dokonać zwrotu kurtki o wartości 400 zł. Tak wynikało z paragonu zakupu. Kasjer zajmujący się tym zwrotem zwrócił uwagę, że zwracana przez klienta kurtka nie kosztuje 400 złotych, ale 100 złotych.

Najprawdopodobniej Karol W. kupił dwie kurtki jedną za 400, drugą za 100. Droższe ubranie postanowił zatrzymać, a tańsze oddać z paragonem ubrania droższego. W ten sposób miałby 300 złotych "oszczędności". Mężczyzna został zatrzymany, a dzisiaj odpowie za swoje zachowanie. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

ea/to

Powrót na górę strony