Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni ‘wodniacy’ uratowali mu życie

Data publikacji 05.08.2011

Po otrzymaniu od dyżurnego informacji o płynącym z nurtem rzeki mężczyźnie, policjanci z Komisariatu Rzecznego natychmiast udali się na poszukiwania. W rejonie Mostu Poniatowskiego wyłowili skrajnie wyczerpanego i jak się potem okazało, nietrzeźwego 38-latka, który pomimo wysokiego stanu wody i upojenia, postanowił popływać. Po udzieleniu pierwszej pomocy, mężczyznę przewieziono do szpitala.

Około 16.30, policjanci pełniący służbę w patrolu motorowodnym dostali informację o mężczyźnie płynącym z nurtem rzeki, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody. Postanowili sprawdzić, co się z nim dzieje. Z wody wyciągnęli przytomnego, ale skrajnie wyczerpanego 38-letniego mężczyznę, od którego wyraźnie wyczuwali woń alkoholu.

Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy, po czym zabrali go do Komisariatu Rzecznego. Podczas przesłuchania okazało się, że pomimo wysokiego stanu wody, mężczyzna postanowił popływać. Jednak stan upojenia i trudne warunki sprawiły, że ledwo utrzymywał się na powierzchni. 38-latek stwierdził również, że wypił prawie litr wódki oraz 2 piwa.

Po policyjnych ustaleniach, wezwani na miejsce lekarze z pogotowia, postanowili zabrać 38-latka na rutynowe badania do szpitala.

ak
 

Powrót na górę strony