Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsi zatrzymani do sprawy pobicia studentów

Data publikacji 05.08.2011

Bez żadnej przyczyny bili i kopali spotkanych na ulicy w Józefowie studentów. Dla jednego z młodych chłopaków skończyło się to ciężkimi obrażeniami. Jeszcze tej samej nocy w ręce policjantów z Józefowa i Otwocka wpadło trzech osiemnastolatków, podejrzewanych o brutalne pobicie studentów. Sprawcom pobicia grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Ubiegłej nocy wracająca ze spotkania w Józefowie grupa studentów, została beż żadnego powodu zaatakowana przez będących pod wpływem alkoholu pięciu młodych mężczyzn.

Młodzi ludzie atakujących wpierw próbowali uspokoić i odwieźć od zaczepki, lecz to jedynie wzmogło ich agresję. Pięciu młodych mężczyzn biło i kopało studentów jednej z warszawskich uczelni po całym ciele. Trzech najbardziej poszkodowanych chłopaków trafiło do otwockiego szpitala. Jeden z nich z ciężkimi obrażeniami pozostał na szpitalnym oddziale.

Jeszcze tej samej nocy, policjanci z komisariatu w Józefowie wspólnie policjantami z Otwocka, zatrzymali trzech osiemnastoletnich mężczyzn podejrzewanych o udział w pobiciu studentów w Józefowie. Wszyscy zatrzymani byli pod wpływem alkoholu. Policjanci z komisariatu w Józefowie informuję, że zatrzymanie pozostałych uczestników tego zajścia jest tylko kwestią czasu.

Przestępstwo bójki czy pobicia, którego skutkiem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

ak, js
 

Powrót na górę strony