Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To był "zły " napis

Data publikacji 03.08.2011

Już po kilku godzinach od momentu przyjęcia zawiadomienia o rozboju policjanci z Wesołej zatrzymali 16-letniego sprawcę tego przestępstwa. Karol zaatakował dwa lata młodszego kolegę, uderzył go w twarz, przewrócił na chodnik i zdarł z niego bluzę dresową, a wszystko dlatego, że widniał na niej „zły” zdaniem napastnika napis. Teraz 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny.

Do komisariatu w Wesołej wpłynęło zawiadomienie o rozboju. Pokrzywdzonym był 14-latek. Z treści przesłuchania wynikało, że w godzinach wieczornych, kiedy wracał do domu, nagle został zaatakowany przez znanego mu z widzenia 16-latka. Nastolatek uderzył go w twarz, popchnął i przewrócił na chodnik, po czym zażądał oddania bluzy, w którą był ubrany pokrzywdzony. Napastnik ukradł bluzę. Jak się okazało dlatego, że miała ona nieodpowiedni w ocenie sprawcy napis.

Policjanci zaraz po przyjęciu zawiadomienia i ustaleniu wszystkich szczegółów przystąpili do działania. Dosłownie po upływie kilku godzin 16-letni Karol był już w rękach funkcjonariuszy. Jest dobrze znany policjantom z Wesołej. Aktualnie przebywa w ośrodku wychowawczym. Tym razem znów usłyszał zarzut. Odpowie za rozbój. Zajmie się nim sąd rodzinny.

ap/jw

Powrót na górę strony