Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próba wyłudzenia kredytu nie powiodła się

Data publikacji 02.08.2011

Wołomińscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 36-letniego Tomasza K. i 43-letnią Agnieszkę P. podczas próby wyłudzenia kredytu na podstawie fałszywego zaświadczenia o zarobkach. Wobec obu osób prokurator rejonowy zastosował dozory policyjne. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie o wymiarze kary zdecyduje sąd.


 
 

Funkcjonariusze walczący z przestępczością gospodarczą, udali się do jednego z wołomińskich sklepów, gdzie według pozyskanych wcześniej informacji, klienci sklepu chcieli wyłudzić kredyt na zakup sprzętu gospodarstwa domowego. Jak się okazało, 36-letni Tomasz K. przedłożył podrobione zaświadczenie o zatrudnieniu. Rzekomo mężczyzna zatrudniony był w firmie Agnieszki P. Oczywiście Tomasza K. i Agnieszki P. nigdy nie łączyły relacje zawodowe. 36-latek i 43-latka porozumieli się, że podejmą próbę zakupienia sprzętu gospodarstwa domowego w systemie ratalnym o wartości 3.447 zł., chcąc w ten sposób wyłudzić kredyt . Próba ta nie powiodła się. Oboje zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Policji.


Zarówno 36-letni Tomasz K, jak i 43-letnia Agnieszka P. usłyszeli już zarzut usiłowania wyłudzenia kredytu na podstawie fałszywego zaświadczenia o zarobkach. Prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Ostateczną decyzję o wymiarze kary podejmie sąd.

dn/wz
 

Powrót na górę strony