Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowała podrobionym towarem

Data publikacji 01.08.2011

Odzież, galanterię skórzaną oraz zegarki z zastrzeżonymi znakami towarowymi zabezpieczyli funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą wolskiej Komendy. Policjanci zatrzymali 54-latkę, która na bazarze handlowała podrobionym towarem. Straty oszacowano na ponad 27 tys. złotych. Hanna B. usłyszała już zarzuty karne. Za ten czyn grozi jej do 2 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wolskiej komendy udali się w weekend na bazar Olimpia. Przeprowadzili tam kolejne działania zmierzające do wyeliminowania handlu podrobionymi towarami.

Funkcjonariusze otrzymali informację, że kobieta na targowisku sprzedaje podrobioną odzież, galanterię skórzaną oraz zegarki. Policjanci bardzo szybko potwierdzili, że 54-letnia kobieta handluje towarem opatrzonym znakami firmowymi renomowanych marek światowych. Jednak nie był to oryginalny towar.

Hanna B. została zatrzymana, a należący do niej asortyment zabezpieczony. Straty oszacowano na ponad 27 tysięcy złotych. Skonfiskowane ubrania nie trafią już na rynek. Kobieta usłyszała zarzuty z ustawy o prawie własności przemysłowej. Za ten czyn grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ak, jb
 

Powrót na górę strony