Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wystraszony włamywacz

Data publikacji 31.07.2011

Policjanci z Komisariatu Kolejowego w Warszawie zatrzymali na gorącym uczynku Jacka Sz. Mężczyzna włamał się do jednego z kiosków na terenie Dworca Centralnego. 50-latkowi, jak tłumaczył odwagi starczyło tylko do momentu wejścia do kiosku. Kiedy ze skradzionym towarem chciał go opuścić wystraszył się patrolujących ten rejon naprzemiennie policjantów i pracowników ochrony.

Ukryty wewnątrz pawilonu wyczekiwał odpowiedniej chwili by z łupem wydostać się i oddalić z miejsca przestępstwa. Nie zdawał sobie sprawy, że włamując się uruchomił czujkę alarmową. Na miejsce natychmiast przybyli policjanci z komisariatu kolejowego. Jednak zanim Jacek Sz. został przez nich zatrzymany, policjanci musieli pomóc mu opuścić kiosk w ten sam sposób w jaki do niego wszedł, czyli przez mały lufcik kasowy.

Mundurowi w plecaku włamywacza znaleźli szereg przedmiotów, które jak sam powiedział służyły mu do popełnienia przestępstwa. Zatrzymany 50-latek przyznał się do winy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

aw, mm

Powrót na górę strony