Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

10 lat więzienia za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 31.07.2011

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali w nocy mężczyznę podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Sprawca zdarzenia pobił swoją ofiarę w sklepie na oczach ekspedientki, a następnie zabrał kilka butelek piwa. Za czyn, którego się dopuścił grozi kara do 10 lat więzienia.

Do oficera dyżurnego Śródmieścia po 3.00 w nocy wpłynęła informacja o awanturze w sklepie nocnym przy Al. Jerozolimskich. Interweniująca załoga bardzo szybko ustaliła, że nie była to awantura tylko jeden z klientów sklepu, który kupował piwo został zaatakowany przez dobrze zbudowanego mężczyznę. Sprawca wszedł bez słowa do sklepu po czym zabrał z lady kilka butelek piwa należącego do pokrzywdzonego. Gdy ten zwrócił mu uwagę rozjuszony napastnik uderzył go kilkakrotnie w twarz, po czym zabrał piwo i wyszedł ze sklepu.

Funkcjonariusze po ustaleniu dokładnego wyglądu rozpoczęli jego poszukiwania. Po kilku minutach na ul. Nowogrodzkiej zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. 28-letni Krzysztof S. trafił do izby wytrzeźwień.

Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży rozbójniczej. Grozi za to do 10 lat więzienia. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

to, mm

Powrót na górę strony