Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Utrudnienia w ruchu drogowym w dniu 31 lipca 2011 roku

Data publikacji 31.07.2011

31 sierpnia etapem z Pruszkowa do Warszawy rozpocznie się Tour de Pologne - jedna z największych imprez kolarskich na świecie.W tym dniu odbywać będą się również uroczystości związane z obchodami 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Stołeczna Policja informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym na terenie miasta.

Tour de Pologne to jedna z największych imprez kolarskich na świecie. Kolarze z 18 najlepszych grup zawodowych, w tym jedna grupa z Polski, przejadą 1110 km w ramach trasy wyścigu. Rozpocznie się on 31 sierpnia etapem z Pruszkowa do Warszawy (101,5 km).

W związku z powyższym informujemy, że 31 lipca 2011 r. wystąpią następujące utrudnienia w ruchu:

  • zakaz parkowania samochodów osobowych przy Torwarze w związku z zajęciem parkingu przez samochody Tour de Pologne.
  • ok. godz. 5.00 pełne zamknięcie ruchu na ul. Belwederskiej od skrzyżowania z ul. Gagarina, Al. Ujazdowskich, zachowanie ruchu poprzecznego do całkowitego zamknięcia trasy.
  • godz. 10.00 – 10.20 uroczysty przejazd Powstańców i rowerowej Masy Krytycznej z okazji 67. rocznicy Powstania Warszawskiego od pomnika J. Piłsudskiego Al. Ujazdowskimi do pl Trzech Krzyży.
  • godz. 10.00 całkowite zamknięcie trasy wyścigu. Ulice na trasie pl. Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Wisłostrada – Wioślarska – Solec – Czerniakowska – Gagarina – Belwederska – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży.

Całkowite zamknięcie trasy "Mini Tour de Pologne". Ulice: pl. Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Wisłostrada – Solec – Czerniakowska – Łazienkowska – Myśliwiecka – Górnośląska – Piękna – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży.

Przyjazd kolarzy na metę na pl. Trzech Krzyży planowany jest około godz. 14:00. Wówczas ulice będą dopuszczane do ruchu pojazdów.

 


 

W związku z obchodami 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, informujemy o zmianie organizacji ruchu dla potrzeb przeprowadzenia imprez i uroczystości rocznicowych w dniu 31 lipca 2011 roku:

Wprowadzenie zakazu parkowania:

  • po obu stronach ul. Długiej na odcinku od ul. Miodowej do ul. Kilińskiego, w godz. 0.00 - 24.00,
  • po obu stronach ul. Bonifraterskiej na odcinku od ul. Długiej do ul. Świętojerskiej, w godz. 0.00 - 24.00,
  • na ul. Bonifraterskiej wzdłuż siedziby Sądu Najwyższego (do wejścia do budynku), godz. 24.00 (w terminie 25-31 lipca).

Wprowadzenie zakazu ruchu:

  • na ul. Długiej od ul. Miodowej do ul. Kilińskiego w godz. 12.00-24.00,
  • na ul. Miodowej i ul. Bonifraterskiej, na odcinku od ul. Kapucyńskiej do ul. Świętojerskiej, w godz. 17.00-24.00.

 


mm (na podstawie informacji Urzędu m. st. Warszawy)

Powrót na górę strony