Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł kratki żeliwne

Data publikacji 30.07.2011

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali Piotra B., gdy na parkingu przy centrum handlowym szykował do wyniesienia 7 płytek żeliwnych z systemu dopływowego wody. Wartość strat oszacowano na prawie 700 złotych. Wkrótce sprawa trafi do sądu.

Pracownik monitoringu zauważył na monitorze podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Spacerował on po parkingu samochodowym i co jakiś czas przykucał. O swoich spostrzeżeniach operator poinformował dyżurnego Policji. Przybyli na miejsce mundurowi szybo ustalili, że 24-letni Piotr B. usiłuje dokonać kradzieży płytek żeliwnych z systemu odpływowego wody. Przy mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 6 kratek żeliwnych o wartości prawie 700 złotych.

Policjanci zatrzymali Piotra B., który został przewieziony do izby wytrzeźwień. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 2, 4 promila alkoholu. Dzisiaj 24-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży mienia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolni karze w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i dozór kuratora. Piotr B. był już karany za przestępstwa podobne.

jb, mm

Powrót na górę strony