Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewany o dokonanie rozboju

Data publikacji 30.07.2011

Kryminalni z Legionowa zatrzymali 18-letniego Damiana T. Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie w minionym tygodniu rozboju. Sprawca zabrał pokrzywdzonemu telefon komórkowy, portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy. Damian T. usłyszał już zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek 40-letni mężczyzna siedział w godzinach wieczornych w rejonie ul. Kościuszki w Legionowie. Był tam z innym mężczyzną. W pewnej chwili podeszło do niego dwóch młodych mężczyzn i zaczęli rozmawiać. Po kilku minutach mężczyźni odeszli, aby za chwilę ponownie wrócić.

Jeden z mężczyzn podszedł do 40-latka i zaczął go uderzać po głowie i kopać po całym ciele. Kiedy pokrzywdzony przewrócił się na chodnik, napastnik nadal go kopał. Następnie przeszukał kieszenie leżącego i zabrał telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi.

Pokrzywdzony powiadomił o tym fakcie policję. Zadanie policjantom ułatwił fakt, że napastnik zgubił telefon komórkowy. Zatrzymanie Damiana T. był kwestią kilku dni. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w czwartek.
Mężczyzna ukrywał się nie tylko ze względu na obawę, że popełnił przestępstwo, ale także, dlatego, że był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu poprawczego.

Damian T. podczas rozmowy z policjantami przyznał, że dokonał rozboju na 40-letnim mężczyźnie. Nie powiedział, co zrobił z telefonem ale przyznał, że dokumenty z portfelem spalił. 18-latek usłyszał zarzut dokonania rozboju. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

ds, mm

Powrót na górę strony