Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobiona odzież nie trafiła na bazar

Data publikacji 29.07.2011

Blisko 137 sztuk różnej, podrobionej odzieży posiadającej zastrzeżone znaki towarowe znanych światowych firm zabezpieczyli funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej Komendy. Dwóch mężczyzn w wieku 38 i 58 lat przewożących trefny towar dostawczym citroenem, już zostało przesłuchanych. Ekspertyza zabezpieczonej odzieży wykaże, jakie zarzuty karne mogą usłyszeć Przemysław P. i Jerzy Ż. Według ustawy o prawie własności przemysłowej, może im grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej Komendy uzyskali informację o osobach, które mogą wprowadzać do obrotu znaczne ilości podrobionej odzieży posiadające znaki towarowe znanych światowych firm. Dodatkowo policjanci ustalili, że osoby te mogą poruszać się dostawczym citroenem, przejeżdżając w godzinach nocnych przez teren podwarszawskich Ząbek.

Podjęta przez policjantów obserwacja głównych ulic miasta, pozwoliła im na zatrzymanie do kontroli drogowej kilka minut po 1:00 w nocy dostawczego auta zarejestrowanego w województwie pomorskim. Podczas kontroli części bagażowej, funkcjonariusze ujawnili blisko 137 sztuk różnych ubrań, w tym koszulki, spodenki, spódnice, dresy i paski posiadające znaki towarowe światowych producentów odzieży. Już podczas wstępnych oględzin policjanci ustalili, że przewożony towar to podróbki. 38-letni Przemysław P. kierowca citroena oraz 58-letni Jerzy Ż. pasażer auta zostali przesłuchani i zwolnieni. Jak zeznał jeden z nich, takim towarem handlował na jednym z bazarów w powiecie piaseczyńskim. Ujawniony towar w całości trafił do wołomińskiej Komendy.

Ekspertyza zabezpieczonej odzieży wykaże, jakie zarzuty mogą usłyszeć mężczyźni. Według ustawy o prawie własności przemysłowej, może im grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

ak, ts


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.65 MB)

Powrót na górę strony