Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy włamania wpadli na Śródmieściu

Data publikacji 22.07.2011

Wczoraj rano kryminalni zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ze Śródmieścia zatrzymali osoby podejrzewane o dokonanie dwóch włamań do mieszkań. W czasie przeszukania znaleziono u nich przedmioty pochodzące z obu tych kradzieży. 19-letni Patryk R. i jego kolega 19-letni Robert D.noc spędzili w policyjnym areszcie. Dzisiaj zajmą się nimi śledczy prowadzący sprawę. Jeden z nich po przedstawieniu zarzutu został już zwolniony, drugi trafi do sądu. Za ten czyn grozi do 10 lat więzienia.

Do kradzieży doszło 19 i w nocy z 19 na 20 lipca. Wtedy zatrzymani weszli do dwóch mieszkań na terenie dzielnicy. Pierwsze z nich znajdowało się przy ul. Kredytowej, na pierwszym piętrze. Do tego lokalu sprawcy weszli przez uchylone okno i ukradli z niego laptopa. Drugie z okradzionych mieszkań było przy ul. Wspólnej. Stamtąd sprawcy ukradli biżuterię i drobny sprzęt rtv. Kryminalni zajmujący się sprawą od razu skojarzyli dwóch młodych mężczyzn z tymi zdarzeniami. Po zatrzymaniu i przeszukaniu w czasie, którego ujawniono cześć przedmiotów z tych kradzieży nie było już wątpliwości, że zostali zatrzymani sprawcy tych włamań.

Dodatkowo okazało się, że jeden z nich 19-letni Robert D. nie powrócił z przepustki do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Jeszcze wczoraj śledczy przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem obu zatrzymanym. Dzisiaj Robert D. trafi do sądu. Obaj w przeszłości byli już notowani za rozboje, pobicia, kradzieże i włamania. Za czyn, którego się dopuścili grozi im do 10 lat więzienia.

 

ak, to

Powrót na górę strony