Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradła odzież za ponad 3 tysiące

Data publikacji 21.07.2011

Wczoraj wieczorem policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła kobietę, która chciała ukraść markowe ubrania o wartości ponad 3000zł. Sprawczyni posługiwała się specjalną torbą, która zagłusza prace bramek alarmowych. Zatrzymana wpadła, gdy przekraczała już linię bramek alarmowych wychodząc ze sklepu. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

52-latka wpadła, kiedy wypatrzył ją sklepowy detektyw. Po przekroczeniu sklepu kobieta podeszła do wieszaków, na których wisiały sukienki. Następnie kilka z nich wzięła do przymierzalni. Po wyjściu udała się natychmiast do linii kas. Detektyw zwrócił uwagę na to, że nie wszystkie ubrania zabrane do przymiarki wróciły na wieszaki. Za liniami kas poproszono ją o pokazanie podręcznego bagażu. W trakcie tej czynności okazało się, że w torbie ukryta jest druga torba mająca zagłuszyć pracę bramek alarmowych. Tam właśnie ukryte były złodziejskie łupy.

Na miejsce natychmiast wezwano policyjny patrol. Funkcjonariusze zatrzymali Elżbietę T. Łączna wartość strat wynosi 3200 złotych na szkodę sklepu.
Zatrzymana noc spędziła w policyjnym areszcie. Dzisiaj zajmą się nią śledczy, którzy przedstawią zarzut kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia.

ak
 

Powrót na górę strony