Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4 zatrzymanych i odzyskany telefon

Data publikacji 13.07.2011

Zatrzymani trzej sprawcy kradzieży rozbójniczej, do tego paser oraz odzyskany telefon komórkowy, oto wynik dynamicznych działań przeprowadzonych przez kryminalnych z naszej komendy. 21-letni Łukasz T., 26-letni Marcin M. i 25-letni Sebastian R. najpierw pożyczyli komórkę od pokrzywdzonego, a potem postanowili mu jej nie oddać. Na koniec go pobili. Teraz prokurator przedstawi im zarzuty i zdecyduje o ich dalszym losie.

Kilka dni temu młody człowiek zgłosił w komendzie przy ulicy Grenadierów zawiadomienie o utracie swojego telefonu komórkowego.

Z zeznań mężczyzny wynikało, że kiedy był z dziewczyną w parku, pożyczył swój telefon stojącym tuż obok, znanym z widzenia, trzem młodym mężczyznom, którzy twierdzili, że chcą posłuchać przy pomocy telefonu muzyki. Wszystko było w porządku do momentu, gdy zawiadamiający poprosił o zwrot swojej komórki. Mężczyźni udali, że nie wiedzą o co chodzi, po czym pobili pokrzywdzonego i zniknęli razem z telefonem.

Sprawą natychmiast po przyjęciu zgłoszenia zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Bardzo szybko dokonali wszelkich ustaleń i sprawdzeń operacyjnych, na podstawie których równie sprawnie dotarli do sprawców. Najpierw w ich ręce wpadł 21-letni Łukasz T., potem zatrzymany został paser, obywatel Wietnamu, u którego policjanci odnaleźli i zabezpieczyli skradziony telefon. Na końcu zatrzymali dwóch pozostałych napastników, 26-letni Marcin M. i 25-letni Sebastian R.

Dziś mężczyźni, którzy ukradli komórkę i pobili jej właściciela, trafią do prokuratury. Tam najprawdopodobniej usłyszą zarzuty kradzieży rozbójniczej i zostanie podjęta decyzja o ich dalszym losie.

 

Powrót na górę strony