Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie

Data publikacji 13.07.2011

Policjanci z Piaseczna, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zabezpieczyli w trzech firmach nielegalne oprogramowania. Komputery z zainstalowanymi „piratami” wykorzystywały firmy z Góry Kalwarii. Efekt policyjnej akcji to zabezpieczenie twardego dysku, jednostki centralnej komputera i laptopa, na których specjaliści odnaleźli programy wykorzystywane bez wymaganych licencji.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy w Piasecznie przeprowadzili kontrolę firm prowadzących działalność w Górze Kalwarii. Według uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji używano tam komputerów z nielegalnym oprogramowaniem. Policjantom towarzyszył specjalista z zakresu ochrony praw autorskich i weryfikacji danych zawartych na nośnikach elektronicznych.

Informacje, jakimi dysponowali policjanci, potwierdziły się w stu procentach. Funkcjonariusze sprawdzili wszystkie komputery znajdujące się w kontrolowanych firmach. Na każdym z nich zainstalowane były nielegalne wersje programów. W wyniku kontroli zabezpieczono jeden twardy dysk, jednostkę centralną komputera i laptop. Obecni w trakcie kontroli pracownicy i właściciele firm przyznali, że nie posiadają wymaganych licencji. We wszystkich przypadkach pirackie oprogramowania spowodowały straty producentów oprogramowania komputerowego, które wstępnie jest szacowane na kwotę blisko 3000 zł. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Wydział PG.

hkk/pz

Powrót na górę strony