Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy pracownik

Data publikacji 10.07.2011

Od kwietnia do maja tego roku Krzysztof Ś. oszukał firmę, w której pracował na kwotę 5 tysięcy złotych. Mężczyzna przerabiał faktury Vat oraz karty gwarancyjne telefonów komórkowych, na podstawie których wymieniał stare aparaty na nowe. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

W komisariacie Policji w Raszynie przedstawiciel firmy zajmującej się usługami serwisowymi telefonów komórkowych różnych marek złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa przez jednego z pracowników. W takcie rutynowej kontroli pracowników, u jednego z nich ujawniono przerobione dokumenty wskazujące na to, że 26-letni pracownik oszukał firmę na kwotę 5000 złotych.

26-latek posługując się przerobionymi dokumentami w postaci faktur VAT i kart gwarancyjnych wystawionych przez wymyśloną przez siebie firmę, doprowadzał do wymiany starych aparatów telefonicznych na nowe.

Nieuczciwy pracownik został zatrzymany. Dochodzeniowy przedstawili mu zarzut dokonania oszustwa, do którego mężczyzna przyznał się i poddał dobrowolnie karze.

dt, io
 

Powrót na górę strony