Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kurier kartony wypełniał solą

Data publikacji 03.07.2011

Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali pracownika firmy kurierskiej. 38-letni Tomasz K. dostarczał klientom przesyłki i pobierał pieniądze, które trafiały do jego kieszeni. Do firmy przywoził kartony wypełnione solą, jako niedostarczone paczki. W ten sposób przywłaszczył sobie około 8 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali 38-letniego Tomasza K. Mężczyzna będąc zatrudniony w firmie kurierskiej, nie rozliczał się z pobieranych za paczki należności. Nieprawidłowości zauważył jego pracodawca, który powiadomił policję. Jak ustalili funkcjonariusze, 38-latek miał na swoim koncie sporą liczbę niedostarczonych przesyłek. Tomasz K. faktycznie dostarczał adresatom paczki i pobierał pieniądze, które następnie trafiały do jego kieszeni. Do firmy przywoził kartony, wypełnione solą, jako niedostarczone paczki.

W ten sposób 38-latek od czerwca przywłaszczył sobie prawie 8 tys. złotych. Śledczy przedstawili mężczyźnie cztery zarzuty za oszustwo. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ac/ew

.
 

Powrót na górę strony