Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili, bo zwrócili im uwagę

Data publikacji 01.07.2011

Policjanci z Mrozów wspólnie z kryminalnymi z Mińska Mazowieckiego zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy na parkingu dla ciężarówek w Ryczołku, pobili dwóch kierowców. W wyniku tej napaści, jeden z pokrzywdzonych, obywatel Białorusi, doznał poważnego urazu głowy. Na wniosek prokuratury i policji, Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim aresztował tymczasowo, na okres trzech miesięcy, wszystkich mężczyzn podejrzanych o pobicie. Grozi im nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Późnym popołudniem na parkingu dla ciężarówek w Ryczołku pojawiła się grupa wyrostków. Głośno zachowującym się mężczyznom zwróciło uwagę dwóch kierowców. Młodzi ludzie zamiast uspokoić się, zaatakowali cudzoziemców. W wyniku tej napaści obaj kierowcy trafili do szpitala, w tym jeden z nich, z poważnym urazem głowy.

Informacja o parkingowej awanturze dotarła do komisariatu w Mrozach. Policjanci tego samego dnia zatrzymali dwóch sprawców pobicia. Byli nimi 24-letni Bartłomiej K. i 25-letni Kamil D. Po zbadaniu alkomatem, okazało się, że każdy z nich ma prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Do dwójki zatrzymanych mężczyzn dołączyli kolejni. 31-letni Mariusz G.  i 22-letni Radosław M., mieszkańcy powiatu mińskiego i otwockiego

Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. W tym czasie policjanci i prokuratorzy gromadzili materiał dowodowy. Ostatecznie całej czwórce przedstawiono zarzut pobicia w wyniku, którego obywatel Białorusi doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Sprawców pobicia czeka teraz sprawa karna. W tej chwili wszyscy są już za murami aresztu śledczego, gdzie spędzą kolejne trzy miesiące, zgodnie z postanowieniem mińskiego sądu. Kodeks karny surowo traktuje takie przypadki. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/dn

Powrót na górę strony