Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł rower w majtkach na głowie

Data publikacji 01.07.2011

Ten widok zupełnie zaskoczył policjantów, którzy przeglądali zapis z monitoringu z bloku przy ulicy Szegedyńskiej. Mężczyzna, który zabrał sąsiadowi rower, aby nie być rozpoznawalnym, na głowę założył własne majtki, a na nogi dwie różne skarpetki . Sprawcę kradzieży zatrzymali kryminalni z Bielan. Andrzej R. poddał się dobrowolnej karze 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, dozorowi kuratora i obowiązkowi naprawienia szkody.

Na początku kwietnia pokrzywdzony zgłosił kradzież roweru z klatki schodowej w bloku przy ulicy Szegedyńskiej. Sprawa trafiła w ręce dzielnicowych z Bielan. Jakież było zdziwienie policjantów, gdy obejrzeli nagranie z monitoringu. Złodzieje stosowali różne sposoby, aby nikt ich nie rozponznał, ale do tej pory żaden z nich nie wpadł na pomysł, aby na głowę założyć własne slipy.

Andrzej R. najpierw przez kilka minut sprawdzał czy na klatce schodowej nie ma innych osób, a gdy już był przekonany, że nikogo tam nie ma, zabrał rower sąsiada. 27-latek miał na sobie dwie pary majtek i w międzyczasie założył na głowę jedną parę. Jakby tego było mało na nogach miał dwie różne skarpety. Z rowerem pod pachą uciekł do swojego mieszkania.

Dzielnicowi z Bielan ustalili sprawcę kradzieży roweru, a kilka tygodni później mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych. Dochodzeniowcy już przedstawili mu zarzut za kradzież roweru. Andrzej R. poddał się dobrowolnej karze 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, dozorowi kuratora i obowiązkowi naprawienia szkody.

ea/eb
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.69 MB)

Powrót na górę strony