Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcała się nad matką

Data publikacji 28.06.2011

Policję wezwał zaniepokojony sąsiad. W mieszkaniu piętro wyżej córka znęcała się psychicznie i fizycznie nad swoją matką. 45-letnia Grażyna P. wyzywała 81-letnią staruszkę, uderzała pięściami, próbowała dusić, rzucała w nią różnymi przedmiotami. Mundurowi zatrzymali agresywną awanturującą się kobietę. Policjanci doskonale pamiętali wcześniejsze zatrzymania 45-latki, zarówno za znęcanie , jak i posiadanie środków odurzających. Tym razem dochodzeniowcy będą wnioskowali do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec kobiety.

Funkcjonariusze zostali zaalarmowani przez pewnego mężczyznę, który zgłosił awanturę w mieszkaniu piętro wyżej. Stwierdził, że u sąsiadów córka znęca się nad swoją matką. Bardzo często dochodzi tam do krzyków i aktów przemocy. Córka wyzywa matkę, bije ją, uderza, szarpie, rzuca różnymi przedmiotami, a nawet próbuje dusić.

Policjanci zareagowali błyskawicznie. Natychmiast znaleźli się w mieszkaniu kobiet i równie szybko opanowali sytuację. 45-letnia Grażyna P. została zatrzymana. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że nie był to pierwszy tego rodzaju przypadek, tym razem córka również znęcała się zarówno psychicznie jak i fizycznie, groziła też matce śmiercią.

Jak się później okazało 45-latka była już wcześniej kilkakrotnie zatrzymywana w związku z posiadaniem środków odurzających , a także zanęcaniem się nad matką. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego wystąpią z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec Grażyny P. środka zapobiegawczego.

ea/jw

Powrót na górę strony