Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny oszust z grupy działającej metodą "na wnuczka" zatrzymany

Data publikacji 27.06.2011

Kolejny członek grupy oszustów działających metodą "na wnuczka" został aresztowany na 3 miesiące. 30-letni Marcin K. został zatrzymany przez kryminalnych z Bielan. Przedstawiono mu zarzut za usiłowanie wyłudzenia pieniędzy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy. Zaczęło się niemalże tak samo, jak przy każdym tego typu oszustwie. Do 90-latki zadzwonił mężczyzna podając się za kuzyna kobiety. Sprawca poprosił o pożyczenie kwoty 15 000 złotych. 90-latka już wówczas zorientowała się, że ktoś próbuje ją oszukać. Od razu powiadomiła o wszystkim policjantów. Kryminalni z Żoliborza skontaktowali się ze starszą kobietą i ustalili wspólny sposób działania. Gdy kolega kuzyna zgłosił się po pieniądze został zatrzymany przez kryminalnych. Wówczas sąd zastosował wobec Piotra B. 3-miesięczny areszt.

Kryminalni z Bielan tak jak zapowiadali zatrzymali kolejnego członka grupy wyłudzającej pieniądze od starszych osób metodą na wnuczka. Tym razem wpadł mężczyzna, który dzwonił do starszej kobiety. 30-letniego Marcin K. zatrzymano w jego mieszkaniu w Warszawie.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 30-latkowi zarzutu za usiłowanie wyłudzenia pieniędzy.

Wczoraj sąd rejonowy zastosował wobec Marcina K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

dt, eb
 

Powrót na górę strony