Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To nie byli policjanci ....

Data publikacji 26.06.2011

Otwoccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną. 32 letni Jarosław O., 21 letni Adam Z. i 19 letni Daniel K. podając się za policjantów i grożąc użyciem pistoletu ukradli telefony komórkowe i pieniądze. W mieszkaniu jednego z nich funkcjonariusze znaleźli ostrą amunicję oraz niebieską lampę błyskową. Otwocki sąd rejonowy wobec dwóch pierwszych mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

 

Był środek nocy, gdy oficer dyżurny otwockiej komendy został zaalarmowany informacją o rozboju. Według relacji dzwoniącego na teren posesji, na której odbywała się impreza przyszło trzech młodych mężczyzn, którzy podając się za policjantów i grożąc użyciem przedmiotu przypominającego broń palną ukradli jego znajomym telefony komórkowe i pieniądze. Policjant natychmiast wysłał tam załogi kryminalne i patrolowe. Pokrzywdzeni pomimo zdenerwowania dość szczegółowo opisali napastników.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców. Już kilka minut później kryminalni zauważyli dwóch mężczyzn, których wygląd idealnie pasował do opisu podanego przez zgłaszających. Jednego z nich natychmiast zatrzymali, drugi zbiegł do pobliskiego lasu ale tam wpadł prosto w ręce patrolowców przeczesujących teren.

Policjanci ustalili, że są to mieszkańcy Warszawy 32 letni Jarosław O. i 21 letni Adam Z. Obaj początkowo zdecydowanie twierdzili, że nie mają nic wspólnego z rozbojem, byli jedynie uczestnikami imprezy. Jednak po pewnym czasie jeden z nich wskazał mundurowym miejsce w lesie gdzie ukrył skradziony telefon. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W czasie dalszych czynności kryminalni szybko ustalili personalia trzeciego mężczyzny podejrzewanego o udział w rozboju. 19 letni Daniel K. został zatrzymany. Ponadto podczas przeszukania mieszkania Jarosława O. funkcjonariusze znaleźli trzy sztuki ostrej amunicji oraz niebieską lampę błyskową przypominającą policyjnego ”koguta”. Wiele wskazuje na to, że mężczyźni mogą mieć na swoim koncie jeszcze inne tego typu przestępstwa. Nadal trwają poszukiwania broni użytej podczas rozboju.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dokonania rozboju oraz przywłaszczenia i kradzieży.. Otwocki sąd rejonowy wobec dwóch pierwszych mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Wszystkim grozi do 12 lat więzienia.

 

rsz/ds


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.39 MB)

Powrót na górę strony