Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowała wyłudzić 40 tys. złotych

Data publikacji 17.06.2011

Jadwiga P. ubiegała się o kredyt w wysokości, 40 tys. złotych. Fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu dostarczył kobiecie do placówki jej znajomy Artur P. Gdy razem stawili się w banku po pieniądze zostali zatrzymani przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarcza na Woli. Jadwiga P. usłyszała zarzuty usiłowania oszustwa, natomiast Artur P. odpowie za pomocnictwo. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Wolscy specjaliści z wydziału przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z banków na Woli ma dojść do wyłudzenia kredytu. Po sprawdzeniu wszelkich informacji szybko okazało się, że kobieta ubiegający się o kredyt w wysokości 40 tys. złotych nie ma stałego źródła dochodu a mimo to złożyła w placówce zaświadczenie o zatrudnieniu.

Gdy Jadwiga P. zjawiała się w banku, aby podpisać umową czekali już na nią policjanci. Funkcjonariusze szybko ustalili, że fałszywy dokument dostarczył kobiecie jej znajomy, w którego towarzystwie pojawiła się w banku.
Jadwiga P. i Artur P. zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Śledczy przedstawili 49-latce zarzuty usiłowania oszustwa, natomiast 30-latek odpowie za pomocnictwo w dokonaniu tego przestępstwa. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

dt, jb
 

Powrót na górę strony