Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wybili zęby, bo wstawił się za kolegą

Data publikacji 16.06.2011

Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które pobiły na Nowym Świecie mężczyznę. Motywem było to, że poszkodowany wstawił się za kolegą, wcześniej zaczepionym przez napastników. Obaj sprawcy byli pijani i trafili do izby wytrzeźwień. Dzisiaj dochodzeniowy będą sprawdzać okoliczności tego zdarzenia. Za pobicie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci patrolujący Nowy Świat około 1.00 w nocy zauważyli szarpaninę trzech osób. Na widok radiowozu dwóch mężczyzn rzuciło się do ucieczki. Trzeci powiedział funkcjonariuszom, że został pobity. Mundurowi po kilku minutach zatrzymali w pościgu 29-letniego Marcina B. i 32-letniego Jacka W. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi, ale od razu zaprzeczali, jakoby byli sprawcami pobicia. Policjanci przewieźli zatrzymanych do komendy przy ul. Wilczej. Marcin B. miał w organizmie dwa promile alkoholu. Jego kolega – 2,5 promila. Resztę nocy spędzili w izbie wytrzeźwień.

Poszkodowany trafił do szpitala. Zostały mu wybite zęby, miał liczne siniaki i guzy. Powiedział policjantom, że został zaatakowany po tym, jak chciał pomóc znajomemu, na którego wcześniej napadli sprawcy.

dt, ah

 

Powrót na górę strony