Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani włamywacze na gorącym uczynku

Data publikacji 10.06.2011

Północnoprascy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn na próbie kradzieży wartego 2 tys. złotych sprzętu z remontowego jednego z lokali przy ulicy Okrzei. 36-letni Marcin S. okazał się również poszukiwanym listem gończym od 2007 roku za oszustwa oraz 35-letni Rafał K. trafili do komendy przy Jagiellońskiej. Przestępstwo, którego się dopuścili, zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Była czwarta nad ranem, gdy policjanci z Pragi Północ usłyszeli w radiostacjach o włamaniu do remontowanego budynku przy ulicy Okrzei. Kilkanaście minut później zatrzymali dwóch mężczyzn. Jednego z nich wewnątrz kamienicy, drugiego na ulicy. Zabezpieczyli skradziony sprzęt o wartości 2000 złotych, który należał do firmy remontowej.

Poszukiwany od 2007 roku listem gończym za oszustwo 36-letni Marcin S. oraz 35-letni Rafał K. trafili do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Tam usłyszeli zarzuty usiłowania włamania i kradzieży sprzętu. Obaj mężczyźni działali w warunkach recydywy i obaj przyznali się do zrzucanego im czynu. Złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze roku bezwzględnego więzienia. Czyn, którego się dopuści zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

dt, mb

Powrót na górę strony