Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To była podrobiona odzież

Data publikacji 09.06.2011

Odzież dziecięcą o wartości prawie 4000 złotych zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą piaseczyńskiej komendy podczas działań przeprowadzonych w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Właściciele dwóch stoisk, obywatele Wietnamu będą odpowiadać za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi. Za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci z Piaseczna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie prowadzonych działań kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły ubrania dziecinne na dwóch stoiskach.

Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Policjanci zabezpieczyli towar o wartości prawie 4000 złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właściciele poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo.

Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

 

ak, hkk

Powrót na górę strony