Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z ,,podróbkami”

Data publikacji 07.06.2011

Towar o wartości rynkowej prawie 4000 złotych zabezpieczyli piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej podczas kontroli bazaru przy ulicy Szkolnej. Dwoje właścicieli stoisk oferowało do sprzedaży odzież dziecięcą z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, tym razem kontrolowali stoiska na bazarze przy ulicy Szkolnej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Funkcjonariusze nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciła odzież dziecięca wystawiona w dwóch stoiskach.

Policjanci nabrali wątpliwości, co do pochodzenia oferowanej odzieży. Ich uwagę zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta na odzieży zostały użyte bezprawnie.


Po dokładnym sprawdzaniu okazało się, że odzież dziecięca ma zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na prawie 4000 złotych. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

dt, hkk

 

Powrót na górę strony