Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione znaki towarowe

Data publikacji 04.06.2011

Odzież dziecięcą znanych firm oferowało na swoich stoiskach dwóch obywateli Wietnamu w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Piaseczna zabezpieczyli towar o wartości ponad 12 tys. złotych, który w całości okazał się podrobiony i bezprawnie opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi przeprowadzili kontrolę stoisk w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że sprzedawane artykuły przez dwóch obywateli Wietnamu mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży bluzki i spodnie dziecięce opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi, a nie miały nic wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości ponad 12000 złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właściciele poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

dt, hkk

Powrót na górę strony