Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pieniądze zostały w banku

Data publikacji 01.06.2011

Sam fałszował dokumentację, którą następnie posługiwał się w banku. Na ich podstawie próbował wyłudzić w centrum 40 tys. złotych. Piotr L. wpadł w ręce policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą śródmiejskiej komendy, gdy przyszedł do banku podpisać umowę kredytową i odebrać pieniądze. Funkcjonariusze zabezpieczyli również samochód wyłudzony z firmy leasingowej o wartości około 100 tysięcy złotych. Za czyn, którego się dopuścił grozi do 8 lat więzienia.

Wczoraj przed południem policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o oszustwo bankowe. Z materiałów zebranych dotychczas w sprawie wynika, że Piotr L. złożył w placówce bankowej w Śródmieściu sfałszowane zaświadczenie o braku zaległości w płatnościach do ZUS. W ten sposób chciał wyłudzić z banku 40 tysięcy złotych.

W czasie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli sfałszowane dokumenty firmowe, świadczące o tym, że nie było to pierwsze oszustwo, którego się dopuścił. Na podstawie zabezpieczonych materiałów ustalono, że zatrzymany oprócz banków działa także w firmach leasingowych. Już zabezpieczono jeden luksusowy samochód o wartości około 100 tys. złotych, który został wyleasingowany przez zatrzymanego mężczyznę. Policjanci zajmujący się sprawą sprawdzają, ile podobnych spraw ma na swoim koncie zatrzymany Piotr L. Za to oszustwo usłyszał już zarzut zagrożony karą do 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

ea/to

Powrót na górę strony