Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

We czterech pobili i okradli dwóch mężczyzn

Data publikacji 01.06.2011

Mokotowscy policjanci zatrzymali czterech sprawców rozboju. Dariusz M., Piotr K., Arkadiusz D. oraz Adrian L. pobili dwóch mężczyzn i ukradli im dokumenty, kartę płatniczą oraz inne rzeczy. Wczoraj sąd tymczasowo aresztował 18-latków, a o losie 16-latków zdecyduje sąd rodzinny. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Chełmskiej. Do idących ulicą przechodniów podeszła grupa młodych mężczyzn i zażądała pieniędzy. W momencie gdy usłyszeli, że nie otrzymają gotówki stali się agresywni. Sprawcy uderzyli jednego z pokrzywdzonych w twarz. Zaatakowani mężczyźni zaczęli uciekać. Napastnicy jednak dogonili drugiego z poszkodowanych i zaczęli go bić, a następnie ukradli mu dokumenty, kartę płatniczą oraz inne rzeczy.

Policjanci znali rysopis sprawców i już po krótkim czasie zauważyli czterech młode osoby, które na widok radiowozu zaczęły uciekać. W trakcie ucieczki mężczyźni odrzucali od siebie przedmioty, które jak się okazało należały do jednego ze zgłaszających.

Mundurowi schwytali 16-letniego Dariusza M., 16-letniego Piotra K., 18-letniego Arkadiusza D. oraz 18-letniego Adriana L. W prokuraturze Arkadiusz D. oraz Adrian G. usłyszeli już zarzut rozboju Natomiast nieletnimi Dariuszem M. oraz Arkadiuszem D. zajmie się sąd rodzinny. Za przestępstwo rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

bw/ac

Powrót na górę strony