Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tanie, ale podrobione

Data publikacji 01.06.2011

Odzież dziecięcą oferowało do sprzedaży na swoich stoiskach dwóch obywateli Wietnamu w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą piaseczyńskiej komendy zabezpieczyli towar o wartości ponad 25 tys. złotych, który w całości okazał się podrobiony i bezprawnie opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi. Może im teraz grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili kontrolę stoisk w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie.

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że sprzedawane artykuły przez dwóch obywateli Wietnamu mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży czapki i bokserki dziecięce opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi, a nie miały nic wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli 130 czapek o szacunkowej wartości 3250 złotych oraz 758 sztuk bokserek o szacunkowej wartości 22000 złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właściciele poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

dt, hkk
 

Powrót na górę strony