Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli śpiącego na przystanku

Data publikacji 31.05.2011

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali w nocy trzech mężczyzn, którzy okradli pasażera na przystanku w Al. Jerozolimskich. Pasażer zasnął, wykorzystali to mężczyźni. Na szczęście reakcja operatora kamery monitoringu miejskiego i policjantów spowodowały, że pokrzywdzony odzyskał swoją własność, zanim zdążył się zorientować, że został okradziony. Dzisiaj sprawcom kradzieży zostaną przedstawione zarzuty.

Tuż przed pierwszą w nocy uwagę operatora monitoirngu zwrócił mężczyzna, który zasnął na przystanku autobusowym. Po chwili obok niego usiadł inny mężczyzna, a dwóch innych zaczęło się „kręcić” wokół siedzących. Operator był przekonany, że jeden z mężczyzn próbuje okraść śpiącego i powiadomił dyżurnego śródmiejskiej Policji.

Na miejsce natychmiast ruszył patrol, któremu przekazano rysopisy potencjalnych sprawców kradzieży. Policjanci już wiedzieli, że trzej mężczyźni idą w kierunku Ochoty. Na widok radiowozu zaczęli uciekać. Sprawna akcja śródmiejskiej patrolówki zakończyła się sukcesem. Mariusz B. (34 l.), Rafał P. (30 l.) i Jarosław R. (41 l.) zostali zatrzymani. Jak się okazało, Rafał P. przeciął lewą przednią kieszeń kurtki pokrzywdzonego i wyjął etui z dokumentami i telefon komórkowy.

Policjanci przewieźli wszystkich do komendy przy ul. Wilczej. Badanie alkomatem wykazało u Rafała P. – 2,7 promila alkoholu w organizmie. Pozostali dwaj mieli: Jarosław R. – 1,3, a Mariusz B. – 0,5. Rafał P. noc spędził w izbie wytrzeźwień. Dzisiaj policjanci przedstawią mu zarzuty kradzieży i będą wyjaśniać, jaka była rola dwóch pozostałych mężczyzn. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ak, ah
 

Powrót na górę strony