Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa włamywaczy w rękach policji

Data publikacji 26.05.2011

Trzy osoby zatrzymane, w tym jeden nieletni. To efekt wspólnych działań policjantów z zespołu do spraw nieletnich z Otwocka i funkcjonariuszy z komisariatu w Józefowie. Mężczyźni od kwietnia tego roku dokonywali wspólnie włamań i kradzieży, a łączne straty wyniosły niemal 40 tysięcy złotych.

Od kwietnia bieżącego roku policjanci z Otwocka i Józefowa, otrzymywali informację o grupie przestępczej dokonującej włamań i kradzieży do pomieszczeń gospodarczych i garaży. Łupem złodziei padały przede wszystkim narzędzia budowlane, a także jak to miało miejsce w Józefowie całe wyposażenie zakładu produkującego tworzywa sztuczne.

Zatrzymani przez policjantów mężczyźni to mieszkańcy Józefowa, z których najmłodszy miał 16 lat, pozostali są w wieku 37 i 19 lat. Na ich ślad wpadli funkcjonariusze z zespołu do spraw nieletnich z Otwocka, którzy zatrzymali 16-latka.

Wczoraj policjanci z komisariatu w Józefowie zatrzymali pozostałych członków grupy. Jak ustalili mundurowi, skradziony sprzęt i urządzenia były przez mężczyzn rozbierane i cięte, a następnie sprzedawane na skupach złomu.

Policjanci ustalili już, że łupem złodziei padły urządzenia wartości niemal 40 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze, dorosłym mężczyznom przedstawili już zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem, natomiast sprawą 16-latka zajmie się teraz sąd rodzinny w Otwocku.

dt, js
 

Powrót na górę strony