Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udawał nieżywego

Data publikacji 26.05.2011

Mężczyzna zatrzymany przez policjantów operacyjnych z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu wiedział, że jest poszukiwany do odbycia kary za handel narkotykami. Przed mundurowymi ukrył się pod kocem i udawał nieżywego. 22-letni Bartłomiej P. ma na sumieniu także inne przestępstwo. W wolskiej komendzie usłyszał zarzut kradzieży kamery. Dzisiaj zostanie przewieziony do aresztu śledczego.

W południe wolscy policjanci, pracujący nad sprawą kradzieży kamery przemysłowej z osiedla, pojechali do jednego z mieszkań w centrum dzielnicy. Tam miał ukrywać się podejrzewany o popełnienie przestępstwa 22-letni Bartłomiej P. Mężczyzna był poszukiwany także przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za handel narkotykami.

Funkcjonariusze zapukali do drzwi, lecz nikt im nie otwierał. Przez okno  mieszkania  zobaczyli człowieka, który nieruchomo leżał na łóżku przykryty kocem, spod którego było widać tylko czubek głowy i stopy. Mimo wielokrotnych wezwań do otworzenia, osoba nie reagowała. Policjanci podejrzewając, że może ona potrzebować pomocy, weszli do środka przez uchylone okno. Na łóżku leżał, udając nieżywego, doskonale im znany Bartłomiej P. Kilka lat temu ci sami funkcjonariusze zatrzymali 22-latka za handel narkotykami. Za popełnienie tego przestępstwa sąd skazał go na 4 lata pozbawienia wolności.

Bartłomiej P. ma na swoim koncie także inny czyn. W styczniu bieżącego roku ukradł z osiedla, na którym mieszkał kamerę przemysłową. Wczoraj usłyszał zarzut. Grozi mu do 5 lat więzienia. Dzisiaj zostanie przewieziony do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę za handel narkotykami.

dt, eg
 

Powrót na górę strony