Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wyłudzić kredyt

Data publikacji 26.05.2011

Mokotowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali kolejne dwie osoby, które usiłowały wyłudzić kredyt. 61-letnia Jadwiga B. został zatrzymana jeszcze przed wypłatą gotówki w placówce a chwile później funkcjonariusze zatrzymali jej znajomego 58-letniego Krzysztofa T. Oboje chcieli nielegalnie uzyskać 20 tys. złotych i już usłyszeli zarzuty za usiłowanie wyłudzenia kredytu za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarcza ustalili, że w jednej z mokotowskich palcówek ma dojść do wyłudzenia kredytu w wysokości 20 tys. złotych. Ze wstępnych informacji wynikało, że 61-letnia Jadwiga B. chcąc nielegalnie uzyskać pieniądze przedłożyła w oddziale sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Policjanci zatrzymali Jadwigę B. w placówce jeszcze przed wypłatą gotówki. Jak się okazało kobieta po kredyt przybyła wraz ze swoim znajomym 58-letnim Krzysztofem T. Razem zaplanowali sposób w jaki mogliby wyłudzić gotówkę.

Policjanci zatrzymali Jadwigę B. oraz Krzysztofa T. Oboje usłyszeli już zarzuty za usiłowanie wyłudzenia kredytu. Za czyn ten grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, ac

 

Powrót na górę strony