Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziona zagęszczarka już wróciła do właściciela

Data publikacji 25.05.2011

Odzyskana zagęszczarka budowlana o wartości 6 tys. złotych skradziona z terenu budowy oraz zatrzymamy sprawca to efekt działań funkcjonariuszy z komisariatu w Kobyłce. 30-letni Piotr M. już przyznał się do zarzucanego mu czynu kradzieży mienia i dobrowolnie poddał się karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Kilka dni temu funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce przyjęli zgłoszenie o kradzieży z terenu zamkniętej budowy zagęszczarki budowlanej. Straty jakie określił poszkodowany wyniosły blisko 6000 zł. W miejscu zdarzenia policjanci skrupulatnie zebrali i sprawdzali wszelkie ślady jakie pozostawali na miejscu sprawcy. Jedne z nich doprowadziły ich do opuszczonej posesji.

Idąc dalej tym tropem funkcjonariusze postanowili sprawdzić teren posesji. Kontrolując pomieszczenia ujawnili odpowiadającą opisowi skradzioną wcześniej zagęszczarkę budowlaną. Już wcześniej na terenie tej samej posesji policjanci odnaleźli skradzione rowery. Wówczas zatrzymali też podejrzewanego o ukrywanie skradzionego mienia 30-letniego Piotra M. I tym razem funkcjonariusze odwiedzili 30-latka.

Piotr M. od razu przyznał się do kradzieży zagęszczarki budowlanej. Jak zeznał podczas przesłuchania, brak pracy i pieniędzy zmusiły go do kradzieży maszyny, którą miał zamiar następnie sprzedać i zdobyć w ten sposób środki do życia. Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonani przestępstwa kradzieży. Dobrowolnej poddał się też karze w wymiarze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Odnaleziona przez policjantów zagęszczarka już wróciły do właściciela.

dt, ts

 

Powrót na górę strony