Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy włamania w rękach dzielnicowych

Data publikacji 24.05.2011

Wczoraj po południu dzielnicowi ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzewane o rozbój i co najmniej dwa włamania do mieszkania napadniętego wcześniej mężczyzny i do samochodu zaparkowanego w centrum. Na miejscu w czasie przeszukania odnaleziono przedmioty pochodzące z obu tych kradzieży. Monika D. i Tadeusz W. noc spędzili w policyjnym areszcie a dzisiaj zajmą się nimi śledczy. Zatrzymani usłyszą prawdopodobnie zarzuty włamania i rozboju. Za te czyny grozi do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło przy Hali Mirowskiej. Pewien mężczyzna został uderzony w głowę i stracił przytomność. Gdy ją odzyskał zorientował się, że nie ma dokumentów i kluczy od swojego mieszkania. Po powrocie do domu zobaczył, że mieszkanie jest splądrowane i brakuje kilkunastu cennych przedmiotów m.in. figurek porcelanowych, kolekcji kaset video, dwóch odtwarzaczy i plecaka.

Dzielnicowi ze Śródmieścia dostali informację o mężczyźnie i kobiecie, którzy mogą mieć związek z tym zdarzeniem. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci z wydziału prewencji, którzy przeszukali mieszkanie zajmowane przez Tadeusza W. i Monikę D. W czasie czynności odnaleziono kasety video i odtwarzacz oraz porcelanowe figurki i plecak, pochodzący z włamania do mieszkania. Znaleziono także przedmioty pochodzące z włamania do samochodu, które miało miejsce pod koniec kwietnia przy ul. Elektoralnej. Były to okulary przeciwsłoneczne oraz ładowarki do telefonów komórkowych i płyty cd.

Zatrzymani usłysza prawdopodobnie zarzuty rozboju i dwóch włamań. Grozi im do 12 lat więzienia.

 

ak, to
 

Powrót na górę strony