Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drugi z włamywaczy w rękach Policji

Data publikacji 24.05.2011

Policjanci z Woli zatrzymali drugą osobę podejrzewaną o kradzież z włamaniem do mieszkania. Łupem sprawców padł obraz Kossaka pt. „ Ułan na koniu” oraz zegar z mosiądzu z figurą kąpiąca się Venus. Skradzione przedmioty posiadają wartość historyczna i są pamiątka rodzinną. Zarzuty w tej sprawie usłyszał również Józef B. Wobec niego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zarówno jemu jak i Chrystianowi H. grozi do 10 lat więzienia.

Sprawa miał swój początek na początku maja tego roku. Wtedy to policjanci z Bemowa w wyniku pościgu zatrzymali jednego ze sprawców włamania do mieszkania. Drugi z mężczyzn uciekł do lasu. Łupem sprawców padł obraz Kossaka pt.„Ułan na koniu” oraz zegar z mosiądzu z figurą kąpiącej się Venus. Skradzione przedmioty posiadają wartość historyczna i są pamiątka rodzinną.

Mundurowi szybko ustalili dane drugiego ze sprawców. Działania operacyjne i ustalenia pozaprocesowe policjantów zajmujących się sprawa doprowadziły do zatrzymania Józef B. Mężczyzna ukrywał się w jednym z mieszkań w centrum Warszawy. 49-latek dobrze jest znany Policji. Wcześniej był wielokrotnie poszukiwany i karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Usłyszał on zarzuty kradzieży z włamaniem działając w okresie recydywy. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Józefowi B. i Chrystianowi H. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

bw/jb
 

Powrót na górę strony