Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli skradziony skuter

Data publikacji 24.05.2011

Kilka dni temu mieszkańcowi Legionowa spod bloku został skradziony skuter. W piątek pokrzywdzony mężczyzna zauważył swój skuter, tylko z innymi tablicami rejestracyjnymi. Policjanci zatrzymali do tej sprawy dwie osoby, w tym jednego nieletniego. Funkcjonariusze odzyskali skradziony skuter oraz części z innego motoroweru.

W nocy z 16 na 17 maja w Legionowie spod bloku został skradziony wart kilkaset złotych motorower. Pokrzywdzony mężczyzna zgłosił ten fakt na Policję. Numery fabryczne pojazdu zostały umieszczone w policyjnych bazach danych. W piątek wieczorem pokrzywdzony mężczyzna idąc ulicami Legionowa zauważył swój skuter tylko z innymi tablicami rejestracyjnymi.

Powiadomił o tym fakcie policjantów. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego po kilku minutach odnaleźli nowego właściciela skutera. Okazało się, że ten motorower nie należał do jego kierowcy. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych u zatrzymanego Andrzeja K. policjanci ujawnili oprócz sprawnego skutera, zdemontowany już częściowo motorower. Ten skuter został natomiast skradziony w kwietniu tego roku.

Podczas przesłuchania 18-letni Andrzej K. przyznał, iż ten skuter, który rozpoznał pokrzywdzony otrzymał od swojego nieletniego kolegi.

15-letni mieszkaniec Legionowa w trakcie przesłuchania przyznał się do kradzieży skutera we wrześniu 2010 roku i kradzieży w dniu 17 maja 2011 roku. Nieletni za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Andrzej K. przyznał się do kradzieży motoroweru w miesiącu kwietniu 2011 roku w Legionowie pod blokiem przy ul. Pisakowej oraz do paserstwa skutera przyniesionego mu przez nieletniego kolegę. Teraz Andrzej K. za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Przestępstwo kradzieży oraz paserstwa jest zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do lat 5.

(foto archiwum KPP Legionowo)

bw/ds
 

Powrót na górę strony