Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólna akcja Policji i Służby Celnej

Data publikacji 23.05.2011

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej namierzyli mieszkanie w Mińsku Mazowieckim, w którym znaleziono papierosy i alkohol bez znaków skarbowych. Stróże prawa zabezpieczyli kilkadziesiąt paczek papierosów bez znaków skarbowych i spirytus w butelkach różnej pojemności. Właściciel kontrabandy, 60-letni Krzysztof S. usłyszał zarzut nielegalnego rozlewania alkoholu. Mężczyzna odpowie teraz za ukrywanie towarów bez polskich znaków skarbowych.

Policjanci z Mińsku Mazowieckiego wspólnie ze pracownikami Izby Celnej zaplanowali działania na terenie powiatu mińskiego. Policjanci postanowili sprawdzić kilka adresów, pod którymi prawdopodobnie ukrywano alkohol i papierosy bez znaków akcyzy. Funkcjonariusze trafili na ślad kontrabandy w jednym z bloków przy ulicy Warszawskiej.

W mieszkaniu należącym do 60-letniego Krzysztofa S. policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt paczek papierosów bez znaków skarbowych i spirytus w pięciolitrowych bańkach. Towar zabrano do Komendy i złożono do depozytu.

Na przesłuchanie wezwano właściciela kontrabandy. Krzysztofowi S. dochodzeniowcy przedstawili zarzut nielegalnego rozlewania alkoholu. Mężczyzna odpowiedział też za popełnione wykroczenie, w związku z posiadaniem bezakcyzowych papierosów. Krzysztof S. dobrowolnie poddał się karze grzywny. Policjanci i celnicy już planują następne działania.

jk/dn
 

Powrót na górę strony