Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał 116 zarzutów

Data publikacji 21.05.2011

Wolscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Gdańska ustalili dane mężczyzny podejrzanego o popełnienie licznych oszustw . 22-letni Adam M. przez Internet oferował doładowania do telefonów po atrakcyjnych cenach. Gdy zdobył zaufanie klientów, przestał wywiązywać się z zobowiązań. Od 116 osób wyłudził ponad 100 tysięcy złotych. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Dzięki wytężonej pracy operacyjnej wolskich policjantów z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu i funkcjonariuszy z Gdańska 22-letni Adam M. odpowie za swoje czyny. Mężczyzna w ubiegłym roku proponował przez Internet sprzedaż doładowań do telefonów komórkowych. Dzięki atrakcyjnej cenie oferta 22-latka cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na początku działalności mężczyzna wywiązywał się ze swoich zobowiązań. Niestety, gdy zdobył zaufanie klientów, przestał wysyłać hasła niezbędne do uruchomienia usługi, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży przywłaszczał sobie. Administrator strony zareagował na negatywne wpisy oszukanych klientów i zablokował 22-latkowi konto. O wszystkim zostali poinformowani policjanci.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że Adam M. w miesiąc oszukał 116 osób z całej Polski na ponad 100 tysięcy złotych. Akta jego spraw liczą 45 tomów, niebawem rozpatrzy je sąd. 22-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

jw/eg


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.56 MB)

Powrót na górę strony