Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzeci sprawca kradzieży roweru zatrzymany

Data publikacji 19.05.2011

Zarzuty włamania i kradzieży roweru zostały dzisiaj przedstawione w prokuraturze trzem młodym mężczyznom, podejrzanym o kradzież roweru należącego do obywatela Indii. Trzeci ze sprawców po publikacjach sam zgłosił się dziś do komendy. Jutro śródmiejski sąd zadecyduje o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn.

Dzisiaj w śródmiejskiej prokuraturze Hardcorowi i Bakusiowi oraz trzeciemu sprawcy, który zgłosił się sam do komendy zarzuty włamania i kradzieży roweru należącego do obywatela Indii. Wszyscy trzej mężczyźni mają po 19 lat. Byli wielokrotnie notowani i zatrzymywani przez policjantów za kradzieże rowerów. Rozpracowanie sprawy zajęło policjantom zaledwie dwa dni. Do kradzieży doszło w noc Muzeów. Około 2 sprawcy weszli na klatkę schodową przy ul. Nowowiejskiej i przecinając linkę zabezpieczającą rower ukradli jednoślada wraz z torbą z narzędziami do jego konserwacji. Podczas zatrzymania dwóch pierwszych sprawców policjanci znaleźli u Hardcora klucze i smary pochodzące ze skradzionej torby.

Dzisiaj do śródmiejskiej komendy zgłosił się wspólnik obu zatrzymanych. Piotr B., Wojciech W. i Adam K. odpowiadać będą za swoje czyny przed sądem, który zadecyduje jutro o tymczasowym aresztowaniu.

bw/Ah

 

Powrót na górę strony