Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz zatrzymany po pościgu

Data publikacji 18.05.2011

Północnoprascy policjanci zatrzymali po pościgu włamywacza. 55-letniemu Romanowi O. za usiłowanie kradzieży z włamaniem może grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie zdążył nic ukraść. Został spłoszony przez ochronę obiektu.

O 9.00 północnoprascy policjanci otrzymali informację o mężczyźnie uciekającym przed ochroną jednej z budów przy ulicy Zamojskiego. Niezwłocznie podjęli za nim pościg pieszy. Zatrzymany kilkaset metrów dalej mężczyzna posiadał pudełko ze zdemontowanymi urządzeniami sanitarnymi oraz narzędziami. Teraz może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci 55-letni Roman O., aby dostać się na teren budowy przepiłował skobel i uszkodził drzwi. Na widok ochroniarzy, zatrzasnął się w jednym z pomieszczeń. Aby się z niego wydostać, przepiłował brzeszczotem kraty i uciekł nic nie kradnąc. Pudełko ze zdemontowanymi urządzeniami sanitarnymi oraz narzędziami było jego własnością.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Straty związane z włamaniem wyniosły 1000 złotych. 55-latkowi może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

dt, mb

Powrót na górę strony