Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione znaki towarowe

Data publikacji 17.05.2011

Piaseczyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podczas kontroli centrum handlowego w Wólce Kosowskiej zabezpieczyli część towaru obywatelce Bułgarii i obywatelowi Wietnamu. Oferowali oni do sprzedaży odzież dziecięcą z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 23 000 złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwrócił towar oferowany do sprzedaży przez obywatelkę Bułgarii i obywatela Wietnamu.

Policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do jego pochodzenia. Kobieta oferowała do sprzedaży koszulki i bluzy. Mężczyzna oferował natomiast spodnie i bluzki. Policjanci podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzaniu okazało się, że kontrolowany towar, ma zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę ponad 23 000 złotych.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

bw/hkk

Powrót na górę strony