Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje, którzy kradli na „kolec” usłyszeli zarzuty

Data publikacji 16.05.2011

Kryminalni z Jagiellońskiej zatrzymali sprawców kwietniowej kradzieży na „kolec”. Przedsiębiorca stracił wtedy 20 tysięcy złotych i dokumenty. Nie wiedział, że już w banku był obserwowany przez złodziei. Obywatele Gruzji 37-letni David D. i 36-letni Zurab J. usłyszeli zarzuty kradzieży. Może im grozić do pięciu lat więzienia.

28 kwietnia z jednego z banków przy ulicy Targowej przedsiębiorca pobrał znaczną gotówkę. Jak wynika z zabezpieczonego przez policjantów z Pragi Północ nagrania z monitoringu, był cały czas obserwowany przez złodziei. Ci, gdy był w banku, przecięli mu w aucie oponę. Potem czekali, kiedy się zatrzyma, aby go okraść.

Kiedy kierowca hondy zmieniał koło przy Moście Świętokrzyskim, złodzieje zabrali mu z siedzenia teczkę z pieniędzmi w kwocie 20 tysięcy złotych oraz dokumenty firmowe. Pokrzywdzony nawet nie wiedział, kiedy to się stało. Nie zapamiętał nawet najdrobniejszego szczegółu zdarzenia.

Kryminalni z Jagiellońskiej rozpoznali na nagraniu mężczyzn, których w przeszłości zatrzymywali za podobne kradzieże. W niedługim czasie znaleźli ich i zatrzymali. Obywatele Gruzji 37-letni David D. i 36-letni Zurab J. usłyszeli zarzuty kradzieży. Może im grozić do pięciu lat więzienia.

ea/mb

Powrót na górę strony