Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone 35 tysięcy sztuk papierosów

Data publikacji 12.05.2011

Ponad 35 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy przechwycili wczoraj stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Jak wynika z ustaleń policji, papierosy pochodzą z przemytu ibyły przywożone pociągiem relacji Kijów –Warszawa. 47-letni Bogusław L. został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za ten czyn grozi mu nawet do 3 lat więzienia.

Wczoraj funkcjonariusze z wydziału przestępczości gospodarczej stołecznej policji przy współpracy ze strażą ochrony kolei podjęli obserwację stojącego na stacji pociągu relacji Kijów –Warszawa. Mieli informację, że w wagonach mogą być przemycane wyroby tytoniowe.

Około 12.00 uwagę stołecznych policjantów zwrócił mężczyzna, który z wagonu na parking przenosił duże pakunki owinięte czarną folią. W tym momencie do akcji wkroczyli mundurowi. Ujawnili przy mężczyźnie 1783 paczki papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy.

47-letni Bogusław L. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dalsze czynności z zatrzymanym wykonywali już wolscy mundurowi. Mężczyzna usłyszał zarzuty przenoszenia i składowania towaru akcyzowego. Za ten czyn grozi mu nawet do 3 lat więzienia.

Gdyby papierosy trafiły na rynek mogłoby to narazić Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 20 tys. złotych.

ea/jb

Powrót na górę strony