Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do pizzerii

Data publikacji 11.05.2011

Kolejnego sprawcę włamania do pizzerii zatrzymali ursynowscy policjanci. Michał J. wspólnie z Mariuszem N. ukradł z restauracji piec do wypiekania pizzy, laptopa, rzutnik multimedialny, telefon komórkowy oraz pieniądze. Wczoraj 32-latek został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na początku marca. Ursynowscy policjanci przyjęli zawiadomienie o włamaniu do restauracji i kradzieży przedmiotów o wartości ponad 50 tys. złotych. Szczególnie nietypowym łupem, który wynieśli złodzieje był piec konwekcyjny do wypiekania pizzy. To właśnie dzięki niemu, funkcjonariusze natrafili na ślad włamywaczy, ponieważ początkowo nic nie wskazywało na to, związek z tym przestępstwem mają byli pracownicy restauracji.

Policjanci ustalili, że skradziony piec pojawił się w jednej z podwarszawskich pizzerii. Jak się okazało, związek z tą transakcją miał 32-letni Bartłomiej F., którego zatrzymali mokotowscy funkcjonariusze. Już następnego dnia w policyjnej celi znalazł się także Mariusz N. 27-latek usłyszał zarzut za włamanie do pizzerii. Tylko kwestią czasu było zatrzymanie jego wspólnika Michała J.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko mieniu natrafili na mężczyznę na terenie Wilanowa. 32-latek przyjechał do mieszkania, w którym przebywał, kiedy został zaskoczony przez policjantów. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut za włamanie i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

bw/mb

Powrót na górę strony